Skip to main content

Place manewrowe

By 8 stycznia 20167 grudnia, 2016Place manewrowe

Dzisiaj chcemy przedstawić place manewrowe jakimi dysponujemy. A po spotkaniu, które odbyło się 28.04.2015r z dyrektorem WORD Legnica, wiemy, że będzie możliwość wynajęcia placu manewrowego dla kategorii motocyklowych oraz kategorii „B” w legnickim Wordzie i na pewno z tego skorzystamy.

 

Nasi kursanci nic nowego tam się nie nauczą, ale w pewnym stopniu zmniejszy to stres podczas przystąpienia do egzaminu państwowego ze względu na znajomość rozmieszczenia pasów ruchu „łuków” oraz wzniesienia na jakim będzie wykonywane zadanie egzaminacyjne. Place manewrowe jakimi dysponuje nasz OSK, znajdują się na lotnisku, bazie PKS, oraz w Szkole Samochodowej w Legnicy.

Z wykonywaniem zadania jakim jest jazda pasem ruchu (łuk), nasi kursanci nie mają większych problemów, ponieważ nie uczymy nikogo na sposób, na tak zwaną „blondynkę” lub „blondyna”. Kursant od początku uczy się odpowiednio manewrować kierownicą jadąc do tyłu, oraz korzystać z lusterek a nie liczy słupki za którymi wykonać obrót kierownicą.

Najbardziej jednak kursanci chwalą nasz plac manewrowy dla kategorii motocyklowych, który znajduje się na lotnisku. Dysponujemy pasem manewrowym o długości 800 metrów oraz drogami do niego przyległymi. Nawierzchnia jest asfaltowa, równa i czysta co zwiększa bezpieczeństwo podczas wykonywania zadań egzaminacyjnych i innych jakie wprowadzamy podczas szkolenia.

W pobliżu nie ma żadnych zabudowań oraz ogrodzeń co zwiększa bezpieczeństwo podczas szkolenia. Nasz plac manewrowy bardzo chwalą sobie osoby, które nigdy nie miały do czynienia z jednośladami, ponieważ przestrzeń jest bardzo duża a teren przyległy do pasów treningowych jest porośnięty trawą co również zwiększa bezpieczeństwo osób szkolonych.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości czy poradzi sobie na motocyklu, zapraszamy na jazdy próbne.