Kurs prawa jazdy kat. B

To najpopularniejsza kategoria prawa jazdy w Polsce, uprawniająca do poruszania się po drogach publicznych autami osobowymi. Aby ją uzyskać trzeba mieć ukończone 18 lat. Można jednak zapisać się na kurs już na 3 miesiące prze osiągnięciem pełnoletniości, ale za pisemną zgodą rodziców.

  • Kategoria B uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony ( z wyjątkiem autobusu i motocykla), a także ciągnikiem rolniczym oraz pojazdem wolnobieżnym.

Kompleksowe nauczanie w komfortowych warunkach

Kurs na prawo jazdy kategorii B obejmuje 30 godzin nauki teoretycznej oraz 30 godzin praktycznej nauki jazdy. Naszym kursantom oferujemy naukę w niewielkich grupach, co bezpośrednio przekłada się na jakość nauczania. Zajęcia prowadzimy w profesjonalnie wyposażonych pracowniach z dostępem do nowoczesnych komputerów. Teorii uczą profesjonalni i doświadczeni wykładowcy, którzy są na bieżąco z aktualnymi przepisami i doskonale przygotowują kursantów do nowych testów egzaminacyjnych. Podczas zajęć teoretycznych uczestnicy poznają zasady ruchu drogowego i poruszania się w różnym terenie. Przechodzą też naukę udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nauczymy Cię jeździć dobrze i bezpiecznie

Po zajęciach teoretycznych przychodzi czas na praktykę. Uczestnicy zapoznają się z budową samochodu i poszczególnych jego części. Nauka odbywa się na placu manewrowym, który wygląda tak samo jak w ośrodku egzaminacyjnym. Podobnie samochody do nauki jazdy są takie same jak auta, na których przeprowadzany jest egzamin państwowy. Naukę manewrów oraz jazdy po mieście prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy uczulają kursantów na najczęstsze błędy i niedociągnięcia oraz prowadzą jazdę na trasach, na których przeprowadzany jest egzamin. Jazdy odbywają się w dogodnych dla kursantów terminach, wczesnym rankiem, wieczorami, a nawet w weekendy. Wychodzimy z założenia, że to my jesteśmy dla kursantów, a nie odwrotnie.