Kurs prawa jazdy kat. A1

Nowa kategoria, wprowadzona wraz ze znowelizowaną ustawą o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. O kategorię A1 mogą ubiegać się osoby po ukończeniu 16 roku życia, jednak na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed 16-tymi urodzinami – oczywiście za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

Kategoria A1 uprawnia do poruszania się:

  • – motocyklem o pojemności 125 cm³ , mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającej 0,1 kW/kg
  • – motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW
  • – pojazdami określonymi dla kategorii AM

Kurs na prawo jazdy kategorii A1 trwa obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych oraz 20 godzin praktycznej nauki jazdy. Nasza profesjonalna i wykwalifikowana kadra poprowadzi Cię przez skomplikowane zawiłości teorii ruchu drogowego. Przekazujemy kompletną i rozbudowaną wiedzę tak, by nasi kursanci nie byli zaskoczeni nie tylko podczas testu egzaminacyjnego, ale także później, podczas poruszania się po drogach. Podczas zajęć teoretycznych zapoznasz się z budową i działaniem motocykla, a także dowiesz się, jaki ubiór powinieneś zakładać wyjeżdżając na drogę. Wbrew pozorom – to też ma znaczenie. Na kursach nauczysz się też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczymy bezpiecznej jazdy

Oprócz zajęć teoretycznych czeka Cię 20 godzin praktycznej nauki, podczas których od podstaw nauczysz się obsługiwać motocykl i poznasz zasady bezpiecznej jazdy. Podczas jazd po mieście nauczysz się swobodnego poruszania w przestrzeni miejskiej, a także poznasz najczęstsze zadania, jakie pojawiają się podczas jazd egzaminacyjnych.

Kurs na kategorię A1 to dopiero wstęp do przygody z motoryzacją. Dzięki tej kategorii prawa jazdy będziesz mógł legalnie poruszać się po drogach publicznych na motocyklu, motorowerze czy skuterze. Z pewnością będzie to ułatwieniem codziennego życia i świetną alternatywą dla komunikacji miejskiej. A może będzie to początek motocyklowej pasji na wiele kolejnych lat? Przyjdź i przekonaj się sam.