Kurs prawa jazdy kat. A2

Nowość, wprowadzona w znowelizowanej ustawie o ruchu drogowym, która weszła w życie 19 stycznia 2013 roku. To drugi stopień to prawdziwego, ciężkiego sprzętu motocyklowego. W tej kategorii granicą jest nie pojemność skokowa silnika, a moc maszyny.

O prawo jazdy w kategorii A2 można ubiegać się po ukończeniu 18 roku życia. Na kurs można zapisać się na 3 miesiące przed osiemnastymi urodzinami, po przedstawieniu pisemnej zgody rodzica lub opiekuna.

Kategoria A2 uprawnia do poruszania się po drogach publicznych:

  • – motocyklem o mocy nie przekraczającej 35 kW oraz stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,2 kW/kg,
  • – motocyklem trójkołowym o mocy nieprzekraczającej 15 kW
  • – pojazdami określonymi dla kategorii AM

Kompleksowo przekazana teoria

Kurs na kategorię A2 obejmuje 30 godzin teoretycznych oraz 20 godzin nauki jazdy. Podczas zajęć teoretycznych poznasz zasady ruchu drogowego, nie tylko te, które są niezbędne do poruszania się na motocyklu. Nauczysz się też zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych wykładowców, którzy dbają o najwyższe standardy nauczania. Wykłady odbywają się w doskonale wyposażonych salach, w niewielkich grupach, dzięki czemu każdy uczestnik kursu traktowany jest indywidualnie i może liczyć na zdobycie kompleksowej wiedzy. Prowadzący zajęcia służy swoim doświadczeniem i radą, odpowiadając na wszystkie pytania uczestników. Podczas zajęć teoretycznych gwarantujemy bezpłatne materiały szkoleniowe.

Praktyczna, bezpieczna jazda

Po zajęciach teoretycznych uczestników kursów czeka przyjemniejsza część nauki – nauka jazdy. Poznasz na nich budowę i funkcjonowanie motocykla oraz odbędziesz pierwsze jazdy po mieście. Nauczysz się bezpiecznego poruszania w przestrzeni miejskiej, omijania zagrożeń oraz wykonywania zadań, które najczęściej pojawiają się na egzaminie. Jazdy odbywają się na nowoczesnym, bezawaryjnym sprzęcie, takim samym, na jakim później przeprowadzany jest egzamin państwowy.