Kurs prawa jazdy kat. A

Z tą kategorią możesz wsiąść na pełnowymiarowe motocykle i zostać prawdziwym królem szos. Aby ją uzyskać, trzeba mieć co najmniej 20 lat, ale i to jest obwarowane dodatkowymi warunkami.

Nieograniczony rodzaj motocykli, ograniczenia wiekowe

Kategoria A uprawnia do poruszania się wszystkimi motocyklami, bez względu na pojemność silnika czy moc. O ten rodzaj prawa jazdy może ubiegać się osoba, która:

  • – ukończyła 20 lat i dodatkowo co najmniej od dwóch lat posiada prawo jazdy kategorii A2
  • – ukończyła 24 lata, jeśli nie posiada prawa jazdy w kategorii A2 lub ma je krócej niż od dwóch lat

Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku można zapisać się na kurs 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku. Jest to czas, w jakim prowadzone są kursy – zanim uczestnik kursu przystąpi do egzaminu w ośrodku egzaminacyjnym, na pewno zdąży uzyskać wymagany wiek.

Prawo jazdy kategorii A wydawane jest maksymalnie na 15 lat. Jednak w orzeczeniu lekarskim lekarz może wpisać krótszy termin.

Są jednak pewne wyjątki, gdy prawo jazdy można uzyskać już po uzyskaniu pełnoletniości. Mogą się o nie starać po ukończeniu 18 lat funkcjonariusze wojska, straży pożarnej, policji i straży granicznej.

Efektywna nauka w małych grupach

Kurs na prawo jazdy kategorii A obejmuje 30 godzin nauki teoretycznej oraz 20 godzin zajęć praktycznych, czyli jazd po placu manewrowym i w przestrzeni miejskiej. Podczas zajęć teoretycznych kursanci poznają podstawowe i szczegółowe zasady ruchu drogowego, nie tylko te dotyczące motocykli. Poznają też budowę i funkcjonowania różnego typu motocykli. Nauczą się też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasz ośrodek oferuje wszystkim kursantom komfortowe warunki do zdobywania wiedzy – zajęcia prowadzimy w doskonale wyposażonych salach, w niewielkich grupach, dzięki czemu każdy kursant jest traktowany indywidualnie. Zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy, którzy są na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami. Służą kursantom swoją wiedzą, doświadczeniem i pomocą, jeśli jakaś kwestia jest niezrozumiała. Dodatkowo zapewniamy bezpłatne materiały szkoleniowe.

Bezpieczna jazda po mieście

Po nauce teoretycznej przyjdzie czas na praktykę – czyli jazdę po mieście. Kursanci pod doświadczonym okiem instruktora będą uczyć się poruszać w przestrzeni miejskiej i naucza się radzić z najczęstszymi problemami wynikającymi z bycia uczestnikiem ruchu. Opanują też wszystkie umiejętności, jakie są wymagane na egzaminach w ośrodku egzaminacyjnym.